Китай готується запустити пару експериментальних супутників до Місяця. Вони необхідні для підтримки майбутніх місій, які працюватимуть на його зворотному боці та південному полюсі.

Йдеться про апарати під назвою «Тяньду-1» і «Тяньду-2». Вони будуть запущені разом із супутником-ретранслятором «Цюецяо-2». Маса «Тяньду-1» становить 61 кг, «Тяньду-2» — 15 кг. Вони оснащені обладнанням, необхідним для забезпечення зв’язку, космічним марштрутизатором, лазерним ретрорефлектором та іншими корисними вантажами.
Передбачається, що апарати «Тяньду» стануть першим каменем у фундаменті більшого супутникового угруповання, яке забезпечить навігацію і зв’язок для майбутніх китайських місій — особливо тих, що працюватимуть на зворотному боці Місяця і його південному полюсі.
Що стосується «Цюецяо-2», то його виведуть на «заморожену» еліптичну орбіту навколо Місяця. Апарат буде залучений для забезпечення зв’язку з апаратом «Чан’е-4» і місяцеходом «Юйту-2», що працюють на зворотному боці супутника, а також для підтримки майбутніх місій «Чан’е-6», «Чан’е-7» і «Чан’е-8».
Поки що Китай не назвав точної дати запуску «Цюецяо-2» і пари супутників «Тяньду». Очікується, що він відбудеться в лютому або березні 2024 року. Для місії буде залучена ракета «Чанчжен-8».
Що ж стосується місії «Чан’е-6», то передбачається, що вона вирушить до Місяця в травні 2024 року. Її метою є доставлення на Землю зразка речовини з південного полюса супутника.
Докладніше про те, як Китай освоює Місяць, можна дізнатися з нашої статті.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine