Китай готується до будівництва системи місячної навігації та зв’язку

Китай готується запустити пару експериментальних супутників до Місяця. Вони необхідні для підтримки майбутніх місій, які працюватимуть на його зворотному боці та південному полюсі.

Прапор КНР, встановлений на Місяці місією «Чан’е-5». Джерело: CNSA/Handout via Xinhua

Йдеться про апарати під назвою «Тяньду-1» і «Тяньду-2». Вони будуть запущені разом із супутником-ретранслятором «Цюецяо-2». Маса «Тяньду-1» становить 61 кг, «Тяньду-2» — 15 кг. Вони оснащені обладнанням, необхідним для забезпечення зв’язку, космічним марштрутизатором, лазерним ретрорефлектором та іншими корисними вантажами.

Передбачається, що апарати «Тяньду» стануть першим каменем у фундаменті більшого супутникового угруповання, яке забезпечить навігацію і зв’язок для майбутніх китайських місій — особливо тих, що працюватимуть на зворотному боці Місяця і його південному полюсі.

Що стосується «Цюецяо-2», то його виведуть на «заморожену» еліптичну орбіту навколо Місяця. Апарат буде залучений для забезпечення зв’язку з апаратом «Чан’е-4» і місяцеходом «Юйту-2», що працюють на зворотному боці супутника, а також для підтримки майбутніх місій «Чан’е-6», «Чан’е-7» і «Чан’е-8».

Поки що Китай не назвав точної дати запуску «Цюецяо-2» і пари супутників «Тяньду». Очікується, що він відбудеться в лютому або березні 2024 року. Для місії буде залучена ракета «Чанчжен-8».

Що ж стосується місії «Чан’е-6», то передбачається, що вона вирушить до Місяця в травні 2024 року. Її метою є доставлення на Землю зразка речовини з південного полюса супутника.

Докладніше про те, як Китай освоює Місяць, можна дізнатися з нашої статті.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine