Кільця Сатурна зникають: встигніть їх сфотографувати

Астрофотографи поспішають сфотографувати кільця Сатурна якнайшвидше, оскільки після цього літа вони зникнуть з нашого поля зору. Незабаром кільця Сатурна стане важче побачити. Нахил газового гіганта незабаром зробить кільця практично невидимими для спостерігачів на Землі. Але проблемою стануть не лише кути. Нові дослідження показують, що вони буквально зникають.

Сатурн: Джерело: NASA/JPL-Caltech/SSI

Найбільш нагальною проблемою є кути. До серпня кільця Сатурна нахилені вниз під кутом 9 градусів в опозиції, що робить їх дуже чіткими й легкими для спостереження. Однак наступного року нахил зміститься лише на 3,7 градуса. До 2025 року вони майже повністю зникнуть з поля зору Землі, оскільки з цієї точки краї кілець будуть перебувати у лобовому зіткненні.

Пройде багато часу, перш ніж кільця знову стануть видимими та повернуться до того стану, в якому перебувають зараз. Вони продовжать нахилятися до свого максимуму в 27 градусів до 2032 року, а потім повільно повернуться назад протягом наступних десяти з гаком років.

Сатурн
Протягом наступних кількох років кільця Сатурна здаватимуться «розгладженими» під час спостереження із Землі, через що їх буде складніше побачити та сфотографувати

На щастя, перед тим, як все це станеться, кільця Сатурна вперше стануть найяскравішими та найпомітнішими в наступному місяці. Як повідомляє Sky at Night, 27 серпня 2023 року Сатурн досягне опозиції — точки, де він лежить прямо навпроти Сонця відносно Землі. Отже, буде найяскравішим і найвищим. Наступні літні ночі дадуть астрофотографам найкращі шанси сфотографувати яскраві кільця з Землі.

Поступове зникнення

У серії досліджень, які використовують дані космічного апарата Cassini, вчені вважають, що кільця Сатурна, ймовірно, почнуть зникати, про це повідомляє CNN. Попри те, що кільця відносно молоді, з космічної точки зору, в Сонячній системі є докази того, що планетарні кільця не вічні й насправді досить швидко зникають.

Враження художника про те, як Сатурн може виглядати через 100 мільйонів років
Уявлення художника про те, яким буде Сатурн через 100 млн років. Внутрішні кільця поступово зникають, випадаючи «дощем» на планету. Зображення: NASA/Cassini

«Ми показали, що масивні кільця Сатурна насправді існують недовго. Можна припустити, що відносно невеликі кільця навколо інших крижаних і газових гігантів нашої Сонячної системи — це залишки кілець, які колись були масивними, як у Сатурна. Можливо, колись у недалекому майбутньому, з астрономічної точки зору, після того, як кільця Сатурна подрібняться, вони будуть більше схожі на розріджені кільця Урана», — сказав Пол Естрада, науковий співробітник Дослідницького центру NASA ім. Еймса та співавтор усіх трьох досліджень, у своїй заяві на початку цього року.

Вчені все ще оцінюють дані, щоб визначити фактичний вік кілець Сатурна, що також допоможе їм зрозуміти, коли вони зникнуть, але є свідчення того, що їхня нинішня яскравість досягла піку, і далі тільки знижуватиметься. Звісно, цей шлях вниз може зайняти мільйони років.

Перевірте, що ви знаєте про Сатурн?

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися
Вчені знайшли спосіб передбачати найтяжчі магнітні бурі