Керівництво ОАЕ поставило підписи на станції «Аль-Амаль»

5 січня у президентському палаці в Абу-Дабі відбулася урочиста церемонія за участю еміра Дубая Мохаммеда ібн Рашида та наслідного принца Мохаммеда бін Зайда. Лідери ОАЕ залишили підписи на металевій платівці, яка буде закріплена на корпусі зонда “Аль-Амаль” (у перекладі з арабської – “надія”).

Лідери ОАЕ підписують платівку із посланням, яка буде встановлена на корпусі станції «Аль-Амаль». Джерело: Mohammed bin Rashid

“Аль-Амаль” має стати першим в історії міжпланетним апаратом, створеним арабською країною. Після завершення церемонії Мохаммед ібн Рашид підтвердив, що складання зонда завершено і його запуск до Марса відбудеться у липні 2020 року.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2023 (189)

До товару

Космічна програма ОАЕ – одна з наймолодших у світі. Країна завела власне космічне агентство лише у 2014 р. Оскільки вона не має ні власної ракети-носія, ні досвіду створення міжпланетних апаратів, проєкт «Аль-Амаль» реалізується за активної підтримки іноземних партнерів. Так, технічними консультантами виступають американські вчені з Університету Колорадо та Університету штату Аризона. Багато хто з них брали участь у розробці орбітальних зондів MRO та MAVEN. Що стосується носія, то для запуску Аль-Амаль буде використана японська ракета H-IIA.

Маса космічного апарату становитиме 1500 кг. Він буде оснащений трьома науковими інструментами: камерою EXI, ультрафіолетовим спектрометром EMUS та інфрачервоним спектрометром EMIRS. “Аль-Амаль” має вийти на орбіту навколо Червоної планети, після чого зайнятися вивченням її атмосфери та клімату. Планова тривалість місії – 2 роки.

За матеріалами: https://www.thenational.ae

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів