Камера WFC 3 готова повернутися до роботи

8 січня встановлена на борту телескопа Hubble камера широкого поля WFC3 (Wide Field Camera 3) призупинила роботу. Це стало неприємною звісткою для астрономів усього світу. Камера є одним із ключових інструментів обсерваторії, на неї припадає приблизно половина всієї програми спостережень, яку вона виконує. Ситуацію потенційно погіршував триваючий «шатдаун» американського уряду, що негативно впливає на діяльність NASA.

Телескоп Hubble. Джерело: NASA

На щастя, попри всі ці складнощі, фахівцям аерокосмічного агентства вдалося виявити причину неполадок. Перевірки засвідчили, що проблема була спричинена неточною телеметрією, яка свідчила про нештатне функціонування блоків живлення камери. Після перезавантаження телеметричних схем і пов’язаних з ними плат, вони знову почали видавати коректні дані.

Найближчими днями інженери мають намір провести повторні калібрувальні тести, які мають підтвердити, що WFC3 знову працює в штатному режимі. Якщо перевірки не виявлять жодних додаткових проблем, камера повернеться до запланованих наукових спостережень уже наприкінці цього тижня.

За матеріалами https://www.nasa.gov