JUICE розпочав перевірку в вакуумній камері

Співробітники випробувального центру ESTEC, що належить ESA, помістили апарат JUICE у вакуумну камеру LSS (Large Space Simulator). Це найбільша подібна споруда в Європі. Камера має циліндричну конструкцію висотою 15 м і діаметром основи 10 м.

Переміщення зонда JUICE у вакуумну камеру. Джерело: ESA/Lightcurve Films

Загалом JUICE проведе в камері 31 день. Протягом цього часу апарат буде проходити низку тестів, спрямованих на те, щоб засвідчити його здатність витримати переліт у міжпланетному просторі. Зокрема, за допомогою спеціальних ламп корпус JUICE буде нагріватися до 250 °C, що має симулювати його нагрівання Сонцем під час прольотів Венери. Також апарат буде охолоджуватися до -180 °C, що відповідає умовам в околицях Юпітера.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

У разі успішного завершення тестів JUICE попрямує в Тулузу, де його переведуть у польотну конфігурацію. Далі відбудеться фінальна серія випробувань, що включає перевірку електромагнітної сумісності бортових систем, а також тести на розгортання різних компонентів. Після цього зонд переправлять на космодром Куру у Французькій Гвіані. Його запуск запланований на червень 2022 року.

Зонд JUICE. Джерело: ESA /Lightcurve Films

Щоб набрати необхідну для перельоту до Юпітера швидкість, JUICE здійснить серію гравітаційних маневрів в околицях Землі, Венери та Марса. Вони забезпечать прибуття зонда до найбільшої планети Сонячної системи в жовтні 2029 року.

Основною метою місії стануть три найбільші крижані місяці газового гіганта — Європа, Ганімед і Каллісто. JUICE вивчить їх та оцінить потенційну придатність для життя. Особлива увага буде приділена Ганімеду — єдиному супутнику планети в Сонячній системі, що має власне магнітне поле. Наприкінці місії космічний апарат вийде на постійну орбіту навколо нього і вивчить, як магнітосфера цього тіла взаємодіє з юпітеріанською.

За матеріалами http://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів