James Webb зазнімкував галактичне зіткнення

NASA опублікувала новий знімок, зроблений космічним телескопом James Webb (JWST). Зображення демонструє об’єкт далекого космосу II ZW 96, що утворився внаслідок зіткнення двох галактик.

Пара галактик II ZW 96, що зіштовхуються. Джерело: ESA/Webb, NASA & CSA, L. Armus, A. Evans

II ZW 96 розташований на відстані 500 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Дельфіна. Галактики, що складають його, перебувають у процесі злиття. Сили гравітаційної взаємодії вже до невпізнання змінили їхні форми. На світлині JWST також можна побачити два галактичні ядра. Вони з’єднані яскравими відростками областей зореутворення, у той час як спіральні рукави нижньої галактики деформовані гравітаційними збуреннями.

Спостереження II ZW 96 було здійснене у межах проєкту, метою якого є вивчення галактичної еволюції. Пари галактик, що зіштовхуються, є одними з пріоритетних цілей для JWST. Завдяки наявності великих регіонів активного зореутворення та ж II ZW 96 випускає величезну кількість інфрачервоного випромінювання.

Цікаво, що одними з перших, хто побачив знімок II ZW 96, стали віцепрезидентка США Камала Гарріс та президент Франції Емманюель Макрон. Світлину їм показали під час візиту до штаб-квартири NASA у Вашингтоні. Гарріс та Макрону також продемонстрували зроблене JWST нове зображення знаменитих Стовпів Творіння.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine