James Webb та Chandra дослідили «Зеленого монстра» всередині мертвої зорі

Об’єднані дані з рентгенівської обсерваторії NASA Chandra та космічного телескопа James Webb дали нам унікальний погляд на Кассіопею A (Cas A). Це перший випадок, коли астрономи об’єднали дані з двох телескопів для вивчення цієї відомої наднової, що виявилося надзвичайно корисним.

Однією з головних причин, чому астрономи хотіли об’єднати дані з Chandra і James Webb, було бажання допомогти дослідити унікальні залишки Кассіопеї A, які називають «Зеленим монстром». Він розташований поблизу центру туманності та був вперше виявлений James Webb у квітні 2023 року.

Комбіноване дослідження Кассіопеї А також допомогло астрономам краще зрозуміти вибух, який створив залишки наднової приблизно 240 років тому, принаймні з точки зору Землі.

Кассіопея А
Комбіноване зображення залишку наднової Кассіопея А за даними телескопів James Webb, Chandra, Hubble і Spitzer. Фото: NASA/ESA/CSA/STScI

Всі ці дані були об’єднані в приголомшливе і яскраве зображення, що демонструє зовнішні частини наднової. Загалом, дані, використані для створення зображення, включають червоне, зелене і синє забарвлення для даних James Webb, синє забарвлення для даних Chandra і червоне та біле — для даних, отриманих з Hubble.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Дані з культового космічного телескопа NASA Spitzer також виділені червоним, зеленим і синім кольорами, а на одному із зображень навіть позначені обриси «Зеленого монстра», щоб допомогти глядачам краще зрозуміти, про що говорять астрономи.

Cassiopea A
Погляд на Cassiopea A обсерваторією Chandra

Дізнавшись більше про Кассіопею A і про те, що сталося з цією зорею понад 300 років тому, астрономи зможуть краще зрозуміти наднові та довготривалі сліди, які вони залишають після себе. Детальний аналіз цих даних також дає нове розуміння поточного складу туманності, яку астрономи, безсумнівно, прагнуть дослідити ще глибше.

Хоча ці обсерваторії є потужними самі по собі, об’єднавши дані з кожної з них в один набір, ми зможемо глибше поглянути на загальну картину Всесвіту.

Кассіопеї A
Залізо, титан та інші елементи в залишках наднової Кассіопеї A. Авторство: NASA/CXC/SAO

Раніше ми повідомляли про те, як помирають масивні зорі.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів