Ізраїльський місячник направився на зустріч Місяцю

Космічні технології

19 березня ізраїльський зонд “Берешит” знову активував головний двигун. У результаті 60-секундного маневру апарат підняв апогей своєї орбіти до висоти 405 тис. км. Згідно із заявою представників компанії SpaceIL, операція пройшла успішно. Усі системи апарату функціонують у штатному режимі.

Найближчими днями “Берешит” здійснить ще кілька корекцій курсу, щоб оптимізувати орбіту. Але, за словами інженерів, основна частина роботи вже позаду. Здійснений 19 березня маневр був ключовим: він відправив апарат на зустріч із Місяцем. 4 квітня його «підхопить» гравітаційне поле нашого природного супутника, що уможливить перехід на селеноцентричну орбіту.

Згідно з планом місії, 11 квітня «Берешит» прилунить у районі Моря Ясності, де знаходиться одна з місячних магнітних аномалій. Посадка буде здійснюватися в «сліпому» режимі – з використанням лазерного далекоміра та доплерівського радара для визначення відстані до поверхні. За цією операцією слідкуватиме американський супутник LRO. З його допомогою планетологи спробують проаналізувати хімічний склад частинок реголіту, піднятих із поверхні реактивним струменем посадкового двигуна ізраїльського зонда.

Якщо все пройде добре, «Берешит» стане першим апаратом, що сів на Місяць, побудованим на приватні інвестиції. Наукова «начинка» зонда складається з магнітометра, камери та масиву кутових відбивачів. Додатково на його корпусі встановлена ​​«капсула часу» — цифровий диск, що містить інформацію про його творців, дані про національні символи Ізраїлю, його історію, культуру та наукові досягнення, а також дитячі малюнки. Очікується, що після посадки “Берешит” зможе пропрацювати на місячній поверхні 2-3 дні, після чого бортове обладнання вийде з ладу від перегріву.

За матеріалами: https://spacenews.com