Ізраїльський стартап запустить на Місяць дрона-стрибунця

Ізраїльський стартап WeSpace Technologies планує відправити на Місяць дрона-стрибунця. Це буде повністю автономний апарат із реактивними двигунами, здатний перелітати з місця на місце та зависати над поверхнею. Компанія сподівається, що він буде корисним для реалізації програми Artemis.

Прототип дрона від WeSpace
Прототип дрона від WeSpace. Джерело: www.israel21c.org

Місячний дрон від WeSpace

Cтартап WeSpace з Ізраїлю оголосив, що розробляє місячний дрон-стрибунець, який стане в пригоді під час освоєння природного супутника нашої планети. Компанія була заснована ще 2019 року, після того, як зонд «Берешит», створений приватними розробниками, дістався Місяця, але розбився під час спроби сісти на нього.

Тоді один із розробників зонда Ігаль Харел вирішив, що треба створити досконалішого робота, й об’єднався заради цієї мети з Іфатом Феффером. Разом вони спробували реалізувати задум.

Компанія повідомляє, що її стрибунець — це автономний апарат, оснащений реактивними двигунами. Він зможе літати з місця до місце, зависати над певними областями чи доставляти корисні вантажі у потрібну точку поверхні.

«Наші автономні роботизовані системи виконуватимуть різноманітні місії на Місяці й отримуватимуть цінну інформацію про місцеві ресурси — такі, як вода, метали та мінерали. Вони нестимуть наукові та інженерні датчики, шукатимуть потенційні місця для заселення та надсилатимуть цінні дані для потреб наших клієнтів, особливо з важкодоступних районів, де жоден інший апарат не здатен це зробити», — йдеться на сайті WeSpace.

Переваги нової системи

У WeSpace Technologies сподіваються, що їхні стрибунці стануть у нагоді під час реалізації програми Artemis. Уже наприкінці цього десятиліття американці планують висадитися на південному полюсі Місяця. Згодом вони мають почати зводити там базу.

В освоєнні Місяця США планують спиратися на широку міжнародну підтримку, яку забезпечують «Угоди Артеміди». Ізраїль є їхнім учасником, тож у WeSpace Technologies розраховують на те, що саме вони представлятимуть свою країну.

Стрибунці будуть особливо корисними у різних темних місцях. Такими є, наприклад, глибокі кратери поблизу полюсів Місяця. Саме там можуть ховатися поклади криги, але водночас це точки, де неможливий постійний зв’язок із Землею. Тому тавтономність дронів WeSpace Technologies буде там дуже важливою.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine