Іспанський стартап здійснив перший суборбітальний запуск

Іспанська компанія PLD Space здійснила свій перший суборбітальний ракетний запуск. Попри те, що досягнута висота виявилася меншою за очікувану, його було названо успішним.

Пуск ракети Miura 1. Джерело: PLD Space

Ракета Miura 1 була запущена 7 жовтня з території експериментального центру Ель-Ареносільйо, розташованого на південному заході Іспанії. Загалом її політ тривав 306 секунд, максимальна досягнута висота становила 46 км. Наразі фахівці PLD Space займаються витягуванням ракети з Атлантичного океану.

Варто зазначити, що в опублікованому перед пуском пресрелізі, PLD Space повідомила, що планована висота польоту ракети має становити 80 км, а його тривалість — 12 хвилин. Попри це, після завершення місії компанія назвала її успішною, заявивши, що виконала всі поставлені завдання.

Пізніше керівник запуску повідомив у соціальних мережах, що PLD Space змінила траєкторію польоту з «міркувань безпеки», знизивши апогей і збільшивши частину польоту над Атлантикою, щоб знизити ризик падіння уламків у разі аварії. Він не уточнив, коли компанія ухвалила це рішення.

Ракета Miura 1 призначена для суборбітальних мікрогравітаційних досліджень. Під час дебютного польоту на її борту розміщувалося корисне навантаження, надане німецьким Центром прикладних космічних технологій і мікрогравітації (ZARM).

При цьому, PLD Space розглядає Miura 1 насамперед як демонстратор технологій для більш потужної ракети-носія орбітального класу Miura 5. Вона зможе виводити до 300 кг вантажу на 500-кілометрову орбіту. Наразі в компанії прогнозують, що перший пуск Miura 5 з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбудеться у 2025 році.

Раніше ми розповідали про те, що ракета «китайської Rocket Lab» зазнала аварії під час пуску.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine