Isar Aerospace стала володарем призу від Європейської комісії

Європейська комісія визнала компанію Isar Aerospace переможцем конкурсу на найкращий проєкт недорогої системи космічного запуску. Фірма отримає 10 млн євро на розробку ракети Spectrum.

Носій Spectrum компанії  Isar Aerospace
Носій Spectrum. Джерело: inventure.com.ua

Європейський космічний виробник отримав підтримку

25 січня на XIV космічній конференції у Брюсселі представник Європейської комісії Тьєррі Бретон оголосив про обрання переможця у конкурсі на створення недорогої ракети. Ним стала компанія Isar Aerospace. Це невелике підприємство розташоване у Мюнхені та займається розробкою ракети-носія легкого класу Spectrum.

Серед фіналістів також були компанії Rocket Factory Augsburg та Payload Aerospace. Перша — це німецький виробник легких носіїв, друга — іспанський розробник ракети, ступені якої можна використовувати повторно.

Ці три компанії були обрані з п’ятнадцяти. Представники Євросоюзу в захваті від такої кількості учасників, які виявили бажання позмагатися у цьому конкурсі. За їхніми словами, це свідчить про розвиток виробництва легких носіїв та дає знак інвесторам вкладати гроші у космічний бізнес не лише за океаном.

Чи розпочне Isar Aerospace нову еру європейської космонавтики?

Isar Aerospace зібрала вже понад 150 млн євро на створення своєї ракети Spectrum. Вона призначена для виводу на низьку навколоземну орбіту вантажів вагою до 1000 кг. Виробничі потужності та випробувальний майданчик компанії розташовані у Швеції. Перший пуск у космос носія цього типу відбудеться наприкінці 2022 року.

Приз, отриманий Isar Aerospace, може стати початком нової ери в європейській космічній галузі. Раніше керівництво ЄС залишало фінансування приватних ініціатив на національні уряди. Нині ж виникла велика зацікавленість у носіях легкого класу. Тому почали приймати нові програми підтримки стартапів, які будуть діяти по всьому континенту.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine