​​Інженери встановили на ровер Perseverance чіп з 11 млн імен

Космічні технології

У 2019 році NASA організувала акцію Send Your Name to Mars, спрямовану на популяризацію науки та космічних досліджень. У межах цієї акції, відомство запропонувало всім охочим відправити своє ім’я на Марс. Цією можливістю скористалися 10 932 295 людини.

Їх імена були записані на 3 кремнієві мікрочипа. Нещодавно ці чіпи встановили на алюмінієву пластину, яку прикріпили до корпусу нового ровера Perseverance. Разом з іменами до Червоної планети також відправиться 155 есе, написаних школярами, які брали участь у конкурсі з вибору імені для марсохода.

Пандемія коронавірусу COVID-19 поки що не вплинула на хід підготовки ровера до майбутнього запуску. Фахівці NASA продовжують збирання апарата у штатному режимі. Днями на нього були встановлені компоненти системи, призначені для збору та зберігання зразків марсіанського ґрунту. Передбачається, що у майбутньому вони можуть бути підібрані спеціалізованої місією та згодом повернуті на Землю для детального дослідження. Також інженери почали переводити марсохід у конфігурацію, необхідну для його установки під головний обтічник ракети Atlas V.

Старт місії Mars 2020 запланований на липень 2020 року. Якщо все пройде як задумано, 18 лютого 2021 року ровер здійснить посадку у 49-кілометровий кратер Єзеро. У далекому минулому на цій території розташовувалася річкова дельта, від якої залишилися шари осадових відкладень. Їхне вивчення допоможе вченим зрозуміти, яким був клімат стародавнього Марса та чи є вірогідність, що на ньому існувало життя.

За матеріалами  https://www.nasa.gov