Ingenuity здійснив успішний політ у марсіанській атмосфері

19 квітня дрон Ingenuity здійснив перший в історії політ в атмосфері іншої планети. Апарат зміг піднятися на висоту трьох метрів і завис на 30 секунд, після чого знову спустився на марсіанську поверхню. Загалом його політ тривав 39,1 секунд.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Тінь дрона Ingenuity на марсіанській поверхні, сфотографована ним самим. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Ingenuity прибув на Марс із ровером Perseverance. Він являє собою технологічний демонстратор, основним завданням якого є доведення можливості вивчення небесних тіл із розрідженими атмосферами з невеликими гвинтокрилими пристроями. Він має пару співвісних гвинтів, що обертаються зі швидкістю 3000 обертів за хвилину. Його технічна «начинка» складається з двох камер. Дрон також оснащений системою опалення, яка дозволяє йому зберігати тепло протягом марсіанської ночі.

Перший політ Ingenuity мав відбутися на початку квітня, але кілька разів переносився через проблеми з програмним забезпеченням. Після завершення аналізу телеметрії інженери почнуть готувати апарат до нового польоту. Загалом план місії передбачає, що дрон здійснить до п’яти зльотів упродовж 30 солів (марсіанських діб).

Політ Ingenuity відкриває шлях для більш складних літальних апартів, які зможуть приєднатися до вивення Червоної планети в майбутньому. Успіх тесту також є гарною новиною для місії Dragonfly, що передбачає відправку октокоптера на Титан для дослідження поверхні й атмосфери цього сатурнського супутника.

За матеріалами: https://mars.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів