Ingenuity сфотографував потенційну ціль ровера Perseverance

Представлений знімок був зроблений під час дванадцятого польоту дрона Ingenuity, що відбувся 16 серпня. У момент зйомки апарат перебував на висоті 10 м над марсіанською поверхнею.

Регіон South Séítah (фото Ingenuity). Джерело: NASA/JPL-Caltech

Фото демонструє центральну частину регіону, що отримав неофіційну назву South Seítah. Планетологи розглядають цю ділянку як майбутню мету для марсохода Perseverance. Вони сподіваються знайти тут оголення порід, сформованих за часів існування водойми на дні кратера Єзеро.

Однак донедавна всі знання про South Seítah вичерпувалися лише світлинами, зробленими з орбіти. Фахівці місії вирішили задіяти Ingenuity для проведення аеророзвідки цієї ділянки. Загалом під час польоту дрон зробив десять знімків.

За словами співробітників групи супроводу, представлене зображення має найбільшу наукову цінність серед усіх світлин, зроблених Ingenuity. І вона полягає не в тому, що є на знімку, а в тому, чого на ньому немає. Осадові відкладення, які цікавлять учених, проглядаються не надто чітко. Крім того, інженери відзначили кілька важкопрохідних ділянок, що можуть створити проблеми для Perseverance. Тому фахівці місії дійшли попереднього висновку, що в разі ухвалення рішення про вивчення South Seítah роверу не потрібно буде заглиблюватися на його територію — цікаві для них зразки можуть бути зібрані й «на в’їзді» в регіон.

За матеріалами: https://mars.nasa.gov