Індія успішно запустила нову легку ракету з трьома супутниками

Індія успішно запустила новий легкий носій SSLV. Він вивів на низьку навколоземну орбіту три супутники. У серпні минулого року ця ракета зазнала аварії під час старту.

Запуск ракети SSLV
Пуск ракети SSLV. Джерело: ISRO

Індія запустила ракету SSLV

У ніч з 9 на 10 лютого Індія успішно здійснила пуск своєї нової легкої ракети. Носій SSLV стартував о 5:48 ранку за київським часом із космодрому імені Сатіша Дхавана. Він вивів на низьку навколоземну орбіту супутник спостереження за Землею EOS-07 Індійської організації космічних досліджень (ISRO) та два кубсати.

SSLV — це новий носій, на який в ISRO покладають великі надії. За висоти 34 м ця ракета здатна виводити на низьку навколоземну орбіту корисне навантаження вагою до 500 кг. Однак минула спроба її запустити, що відбулася у серпні 2022 року, завершилася провалом.

Чому зазнала невдачі попередня спроба

Минулого разу SSLV стартувала з того ж космодрому імені Сатіша Дхавана 6 серпня 2022 року. Вона мала вивести на орбіту супутник спостереження EOS-02 та кубсат AzaadiSAT, який збудували студенти.

Але під час відділення другого ступеня сталася короткочасна, але сильна вібрація. Вона перевантажила всі шість акселерометрів навігаційної системи. В результаті цього ракета перейшла в «режим порятунку». Хоча обидва апарати й відділилися від неї, але набрати необхідну швидкість не змогли та впали в океан.

Минулого тижня чиновники ISRO оголосили, що вони здійснили низку заходів задля того, аби такого більше не сталося. Зокрема, була повністю замінена система розділення першого та другого ступенів. І схоже, що це дало свій результат.

Що собою являють запущені супутники?

EOS-07 — це супутник вагою 156 кг, який має продемонструвати нові технології зі спостереження за Землею. Він являє собою інструмент для вимірювання вологості, який працює у міліметровому діапазоні, та спектрограф. Очікується, що апарат працюватиме впродовж року.

Janus-1 важить 10,2 кг. Він створений американо-індійською компанією Antaris і характеризується як «розумний супутник», побудований для демонстрації технологій. AzaadiSAT-2 є ще одним навчальним супутником, збудованим сотнями індійських студентів.

Джерело www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine