Індія готується до польоту пілотованого космічного корабля

Індійське космічне агентство ISRO готується провести випробування рятувальної капсули космічного корабля «Гаганьян». 2024 року вони планують здійснити спочатку безпілотний, а потім пілотований політ.

Індія провела випробування капсули корабля «Гаганьян»
Індія провела випробування капсули корабля «Гаганьян». Джерело: ISRO

Випробування рятувальної капсули

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) готується до перших польотів свого космічного корабля «Гаганьян». Нещодавно вона провела випробування його рятувальної капсули у басейні. В ході нього апарат успішно продемонстрував уміння надувати поплавки та триматися на воді.

Тепер організація готується до випробування у реальних умовах. Капсула буде скинута з великої висоти у море і має повторити те саме. Згідно із повідомленнями, це має відбутися не пізніше, як у жовтні-листопаді цього року.

Випробування системи порятунку екіпажу корабля «Гаганьян» іде вже достатньо давно. Перше випробування відстиковування капсули відбулося ще 2018 року. Відтоді інженери поступово рухалися все далі й далі.

Паралельно з тестами системи порятунку стало відомо, що модернізована версія ракети LVM3 пройшла ліцензування для використання у пілотованих польотах. Саме цей носій заввишки 43,5 м у майбутньому має вивести «Гаганьян» на орбіту.

Коли «Гаганьян» полетить у космос

Перший політ «Гаганьяна» має відбутися вже напочатку 2024 року. Це буде безпілотна місія на висоті 400 км. Під час неї має бути продемонстрована робота всіх основних технічних систем корабля.

Потім, можливо, буде ще один безпілотний політ, а майже одразу за ним планується пілотований. На борту «Гаганьяна» може одночасно перебувати четверо астронавтів. Скільки їх буде у першій місії, наразі невідомо.

З упевненістю можна сказати, що ще у 2020–2021 роках четверо індійців побували у росії та пройшли тренування в центрі підготовки космонавтів у межах практики саме такого польоту.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine