Як повідомив адміністратор Індійської організації космічних досліджень ISRO доктор Кайласавадіву Сіван (Kailasavadivoo Sivan), уряд країни схвалив реалізацію місії “Чандраян-3”. Новий космічний апарат має зробити те, що не вдалося його попереднику «Чандраян-2» — висадити на місячну поверхню індійський ровер.
Нагадаємо, що перша спроба посадити індійський апарат на Місяць відбулася у вересні 2019 року. Це завдання було покладене на платформу «Вікрам», що спускається. Після відокремлення від орбітального модуля «Чандраян-2» та успішного виконання необхідних маневрів вона приступила до зниження. Спочатку спуск проходив без помітних ускладнень. Але коли платформа була на висоті всього кількох кілометрів від місячної поверхні, центр управління несподівано втратив з нею контакт. Пізніше американський супутник LRO зазнімкував кратер після падіння «Вікрам». За даними ISRO, аварія була спричинена збоєм у роботі гальмівного двигуна платформи.
«Чандраян-3» складатиметься з перелітного модуля та платформи, що спускається, з місяцеходом. Ретрансляція зібраної інформації має здійснюватись за допомогою орбітального апарату «Чандраян-2», який зараз працює на селеноцентричній орбіті. Відмова від оснащення «Чандраян-3» власним орбітальним модулем дозволить інженерам ISRO прискорити збирання нового зонда та заощадити чималі кошти. Загальна вартість його створення та запуску орієнтовно складе 86 млн доларів, що зовсім небагато в порівнянні з бюджетами міжпланетних місій NASA та ESA.
Раніше повідомлялося, що ISRO сподівається відправити “Чандраян-3” до Місяця вже у листопаді 2020 року. Проте, швидше за все, це надто оптимістична оцінка. За словами Сівана, на будівництво та підготовку апарата до запуску потрібно 14-16 місяців. Це означає, що «Чандраян-3» стартує не раніше 2021 року.
За матеріалами https://spacenews.com