Індійський сонячний зонд дістався точки Лагранжа

Індійський космічний апарат «Адітья-L1» дістався кінцевої мети своєї подорожі — точки Лагранжа L1 системи «Земля — Сонце». Там він займеться своїм основним завданням — вивченням корональних викидів маси з поверхні нашого світила.

Зонд «Адітья-L1»
Зонд «Адітья-L1». Джерело: root-nation.com

«Адітья-L1» досягнув своєї мети

Організація космічних наукових досліджень Індії (ISRO) повідомила, що їхній зонд «Адітья-L1» дістався точки Лагранжа L1 і тепер може розпочинати свою наукову діяльність. Апарат був запущений восени 2023 року і за цей час зміг подолати 1,5 млн км.

Точки Лагранжа — це місця у системі двох масивних тіл, у яких їхня гравітація врівноважується. В результаті цього будь-який об’єкт у них може перебувати майже нерухомо принаймні відносно одного з тіл. Конкретно точка L1 розташована між Сонцем та Землею, і у ній «Адітья-L1» зможе обертатися навколо нашої зорі синхронно з планетою.

Головна місія індійського зонда — наукова. Він має досліджувати корональні викиди маси. Ці явища являють собою відрив частини поверхні нашого світила. Вони відбуваються під час особливо сильних сонячних спалахів і несуть нашій планеті велику загрозу через ризик виникнення потужних магнітних бур.

Космічний шлях Індії

Індія вже оголосила, що місія «Адітья-L1» є її великим успіхом. Про це вже встигли заявити й міністр науки та технології країни Джитендра Сінгх, і сам прем’єр-міністр Нарендра Моді. І з ними важко не погодитися.

Адже станом на зараз жодна інша країна не має апарата, який би спостерігав за Сонцем з цієї точки. Щоправда, європейський та американський зонди роблять це зі значно меншої від світила відстані. Але жодна азійська країна нічим подібним похвалитися не може. Навіть Китай запускав свою сонячну обсерваторію тільки на орбіту Землі.

При цьому «Адітья-L1» коштував лише 48 млн доларів, що надзвичайно мало за мірками інших держав. Космічна програма Індії взагалі вирізняється надзвичайно низькими витратами, хоча і намагається івестувати у галузь якомога більше.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine