Індійський навігаційний супутник застряг на перехідній орбіті через відмову двигуна

Нещодавно запущений індійський навігаційний супутник NVS-02 застряг на перехідній орбіті після відмови бортової рухової установки. Незабаром він може зійти з орбіти й згоріти в земній атмосфері.

Індійський навігаційний супутник NVS-02.  Джерело: ISRO

NVS-02 запустили 28 січня 2025 року з космодрому імені Сатіша Дхавана. Ракета GLSV успішно вивела його на геоперехідну орбіту з висотою перигею 165 км і висотою апогею 26 577 км. Після цього 2250-кілограмовий апарат мав залучити власні двигуни, щоб підняти висоту перигею і зайняти заплановану геостаціонарну позицію.

Однак цього так і не сталося. Згідно з заявою, опублікованою на сайті Індійської організації космічних досліджень (ISRO), у супутника не відкрилися клапани для подачі окислювача і він не зміг активувати двигуни. У результаті він залишився на геоперехідній орбіті.

У своїй заяві ISRO також зазначила, що інші системи космічного апарата працюють нормально і він успішно розгорнув сонячні панелі. Наразі інженери опрацьовують альтернативні стратегії використання супутника для навігації.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Однак через низький перигей NVS-02 загрожує небезпека швидкого сходження з орбіти через великий атмосферний опір на такій низькій висоті. Неясно, чи є на космічному апараті резервні рухові установки, які могли б підняти перигей настільки, щоб уникнути входу в атмосферу в найближчому майбутньому.

NVS-02 мав зайняти геостаціонарну позицію в точці над 111,75° сх. д., замінивши там космічний апарат IRNSS-1E. Це другий із п’яти супутників індійської програми NavIC, призначеної для надання послуг позиціювання, навігації та синхронізації в Індії та прилеглому регіоні. Перший супутник NVS-01, був запущений 2023 року і зараз працює на геостаціонарній орбіті.

Раніше ми розповідали про маневри двох індійських супутників, які готувалися до стикування.

За матеріалами Spacenews

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів