Hubble зазнімкував місце народження дуже яскравої наднової

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення об’єкта далекого космосу. На ньому ми можемо побачити відносно невелику галактику UGC 5189A.

Галактика UGC 5189A (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, A. Filippenko

UGC 5189A розташована на відстані 150 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Лева. Вона класифікується як карликова галактика. UGC 5189A привернула увагу астрономів 2010 року, коли в ній спалахнула наднова SN 2010jl. Вона була класифікована як наднова типу II. Такі події виникають унаслідок колапсу зір, чиї маси лежать у діапазоні від 8 до 40 – 50 сонячних.

SN 2010jl вирізнялася винятковою яскравістю. За три роки вона виділила у 2,5 мільярда разів більше видимої енергії, ніж наше Сонце за той самий період часу у всіх діапазонах довжин хвиль.

Навіть після того, як SN 2010jl згасла, Hubble все одно продовжив спостереження галактики. Вивчення середовища, в якому виникають наднові, становить інтерес для астрономів. Це дає змогу краще зрозуміти умови, необхідні для їхнього виникнення. Вивчення місць спалахів наднових також покращує розуміння впливу безпосередніх наслідків таких подій на навколишнє середовище.

Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазнімкував драматичне зіткнення двох галактик.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine