Hubble зазнімкував кулясте скупчення у балджі Чумацького Шляху

Представлене зображення було опубліковане на сайті місії Hubble. Воно демонструє безліч зірок, які є частиною зоряного скупчення NGC 6638.

Кулясте скупчення NGC 6638 (знімок Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Cohen

Скупчення NGC 6638 розташоване на відстані 31 тисяч світлових років від Землі у балджі (випуклості) Чумацького Шляху. Цим терміном позначають сфероїдальні ущільнення із зірок у центрах галактик.

NGC 6638 являє собою кулясте скупчення. Це група зірок, тісно пов’язаних гравітацією, які обертаються навколо центру Чумацького Шляху у якості супутника. Подібні структури вважаються одними з найдавніших об’єктів у Всесвіті та здебільшого складаються зі старих зірок.

Телескоп Hubble зробив справжню революцію у справі вивчення кулястих скупчень. Річ у тім, що через розмиття, викликане земною атмосферою при використанні наземних телескопів, практично неможливо розрізнити їхні окремі зорі. Але Hubble, який знаходиться у космосі, не має цієї проблеми. Тому астрономи активно використовують його для вивчення складу кулястих скупчень, що дозволяє знайти відповіді на питання про їх еволюцію та роль гравітації у підтримці їхньої структури.

Крім того, Hubble здатний вести спостереження у ближньому інфрачервоному діапазоні. Це дає йому можливість вивчати кулясті скупчення, розташовані поблизу ядра Чумацького Шляху, яке приховане пиловими хмарами. NGC 6638 якраз є одним із таких скупчень.

Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазнімкував гравітаційну лінзу.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine