Фахівці групи супроводу місії Hubble опублікували новий знімок. На ньому зображена галактика NGC 2566, що нагадує величезне око.
NGC 2566 — це спіральна галактика, розташована на відстані 76 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Корми. Через центр галактики тягнеться помітна смуга зір, а з кожного її кінця виходять спіральні рукави. Оскільки NGC 2566 трохи нахилена щодо нас, її диск здається мигдалеподібним. Комбінація з усіх цих факторів і надає NGC 2566 схожість з оком.
Галактика була обрана як ціль для Hubble в межах проєкту, метою якого є вивчення зоряних скупчень і регіонів активного зореутворення. У цьому плані дані Hubble становлять особливу цінність для астрономів. Новонароджені зорі особливо яскраві в ультрафіолетовому та видимому діапазонах хвиль, у яких знімає телескоп. Використовуючи зібрані ним дані, вчені визначать вік світил NGC 2566, що допоможе скласти часову шкалу зореутворення в галактиці та обміну газом між зореутворювальними хмарами.
Hubble не єдиний телескоп, який взяв участь у вивченні NGC 2566. У спостереженнях також взяв участь James Webb. Йому вдалося зафіксувати теплий пил, що наповнює галактику, доповнивши дані Hubble. А довгохвильову частину електромагнітного спектра NGC 2566 також спостерігали за допомогою антенної решітки ALMA. Їй вдалося отримати детальні зображення хмар газу, в яких формуються зорі NGC 2566.
Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазирнув у серце квазара.
За матеріалами Esahubble