Hubble спостерігає за утворенням велетенської зорі

За допомогою космічного телескопа Hubble астрономи змогли спостерігати за народженням велетенської зорі у сузір’ї Скорпіона. Вони опублікували дивовижне зображення, на якому видно цікаві деталі.

Область зореутворення IRAS 16562-3959 очіма телескопу Hubble
Область зореутворення IRAS 16562-3959. Джерело: phys.org

Неймовірне зображення Hubble

Космічний телескоп Hubble зробив дивовижне фото. На ньому зображено відносно близьку область зореутворення, відому як IRAS 16562-3959, яка лежить у Чумацькому Шляху приблизно за 5900 світлових років від Сонця в сузір’ї Скорпіона. Саме тут народжується велетенська зоря.

Зображення створено за допомогою ширококутної камери Hubble. Завдяки застосуванню чотирьох окремих фільтрів на знімках можна розгледіти переливи кольорів. Світлофільтри являють собою шматочки прозорих матеріалів певного складу, що пропускають певний діапазон електромагнітних хвиль. Це дуже корисно для астрономів, оскільки певні довжини хвиль можуть розповісти нам про склад, температуру та густину речовини краще за інші.

Що вдалося дізнатися вченим?

У центрі зображення IRAS 16562-3959 знаходиться масивна зоря. Вона приблизно в 30 разів більша за наше Сонце і все ще перебуває в процесі формування. Також на знімку можна спостерігати темні хмари — області, де дуже багато пилу, що блокує світло в ближньому інфрачервоному діапазоні, який спостерігав Hubble.

Однак світло цього діапазону просочується переважно з двох боків — ліворуч угорі та праворуч унизу. Це місця, де потужний струмінь масивної молодої зорі очистив простір від пилу. Багатохвильові зображення, подібні до того, що отримав Hubble, допомагають нам краще зрозуміти, як формуються наймасивніші та найяскравіші світила нашої Галактики.

За матеріалами: phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine