Hubble сфотографував величезну галактику на околицях Чумацького шляху

На 235-й зустрічі Американського астрономічного товариства, що проходить у Гонолулу (штат Гаваї), було опубліковано нове дивовижне зображення, отримане телескопом Hubble. Воно демонструє UGC 2885 – одну з найбільших галактик у ближній частині Всесвіту. Відстань до неї оцінюється у 232 млн світлових років.

Галактика UGC 2885. Джерело: NASA, ESA та B. Holwerda (University of Louisville)

UGC 2885 класифікується як спіральна галактика без перемички. За розміром вона у 2,5 раза перевищує Чумацький Шлях. За оцінками астрономів, її зоряне населення становить близько одного трильйона зір (для порівняння: у нашій Галактиці «проживає» близько 200 млрд світил).

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За словами дослідників, цю зоряну систему можна назвати «сплячим гігантом». Вона не входить до складу локальних галактичних груп, швидкість зореутворення в ній приблизно вдвічі менша, ніж у Чумацькому Шляху, а розташована в її центрі надмасивна чорна діра не демонструє особливої ​​активності. Чітка спіральна структура UGC 2885 вказує на те, що протягом останніх мільярдів років вона не переживала зіткнень з іншими галактиками.

Це породжує закономірне питання, як UGC 2885 змогла зрости до таких великих розмірів. Дослідники висунули кілька робочих гіпотез. Згідно з однією з них, у минулому ця галактика поглинула велику кількість своїх карликових компаньйонів. За іншою версією, вона зуміла «перетягнути» газ із ниткоподібної структури у міжгалактичному просторі. Зараз астрономи зайняті перевіркою першої гіпотези. За допомогою телескопа Hubble вони підраховують кількість кульових зоряних скупчень у гало UGC 2885. Їх надлишок вкаже на те, що вона справді поглинула велику кількість своїх сусідів.

За матеріалами: https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів