На цьому зображенні, отриманому Дуже Великим телескопом Європейської Південної обсерваторії (ESO VLT), ми можемо побачити емісійну туманність RCW 36 (Gum 20). Вона розташована на відстані 2300 світлових років від Сонця в сузір’ї Вітрила і являє собою один із найближчих до нас регіонів активного зореутворення.
Світлина демонструє складне переплетення яскравих хмар міжзоряного газу, розсипи молодих зір, що їх іонізують, а також характерні вугільно-чорні плями та волокна. Саме в останніх і відбуваються процеси зореутворення. Темні області складаються переважно з молекулярного водню та космічного пилу. Під дією різних чинників речовина в них може почати ущільнюватися, що призводить до гравітаційного колапсу та народження нових зоряних систем.
Зображення туманності було отримано за допомогою встановленого на VLT спектрографа FORS у межах програми «Космічні скарби ЕSO» — освітньо-просвітницької ініціативи, метою якої є знімкування цікавих, загадкових або просто красивих об’єктів південного неба. Знімкування зазвичай проводиться в той час, коли телескопи через ті чи інші причини не в змозі повноцінно здійснювати заплановані спостереження. Проте всі отримані дані можуть використовуватися в наукових цілях і доступні астрономам через Науковий архів ESO.
За матеріалами https://www.eso.org