«Хаябуса-2» досяг астероїда Рюгу

Представники Японського агентства аерокосмічних досліджень JAXA підтвердили, що 27 червня зонд «Хаябуса-2» успішно виконав запланований маневр і підійшов на відстань 20 км до астероїда Рюгу (162173 Ryugu). Після проведення необхідних перевірок апарат розпочне виконання своєї наукової програми.

Команда місії «Хаябуса-2» святкує прибуття станції до астероїда. Джерело: ISAS/JAXA

Також JAXA опублікувало нове зображення Рюгу, отримане з відстані 22 км. Знімок дає можливість ще краще роздивитися поверхню астероїда, вкриту численними скупченнями каміння. За словами фахівців, незграбна форма Рюгу виявилася для них великим сюрпризом.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Рюгу з відстані 22 км. Джерело: AXA, University of Tokyo, Kochi University, Rikkyo University, Nagoya University, Chiba Institute of Technology, Meiji University, University of Aizu, AIST.

Протягом найближчого місяця «Хаябуса-2» вивчатиме Рюгу з відстані 20 км. Наприкінці липня він скоротить цю дистанцію в чотири рази. У серпні висота зонда зменшиться до 1 км для детальних вимірювань конфігурації гравітаційного поля астероїда. У жовтні апарат зробить першу спробу взяти пробу речовини з поверхні Рюгу.

Тоді ж має відбутися доставлення на поверхню астероїда спускального апарата MASCOT, розробленого Німецьким центром авіації та космонавтики спільно з французьким Національним центром космічних досліджень. Крім нього, «Хаябуса-2» має скинути на Рюгу два мікроровери.

Розклад основних етапів місії «Хаябуса-2». Джерело: JAXA

Навесні 2019 року «Хаябуса-2» вистрілить в астероїд спеціальним імпактором SCI, що складається з мідної болванки та заряду вибухівки. Мета експерименту — вивчення складу підповерхневої речовини та дослідження кратера, що утворився. Наприкінці 2019 року апарат ляже на зворотний курс до нашої планети. Згідно з планом місії, капсула зі зразками астероїдної речовини повинна буде здійснити м’яку посадку на Землю в грудні 2020 року.

Джерело: http://www.isas.jaxa.jp

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів