HawkEye 360 помітив порушення у роботі GPS під час війни в Україні

Супутники HawkEye 360 зареєстрували порушення роботи системи GPS на тих територіях України, де знаходяться російські війська. В компанії вважають, що дані про те, в яких саме місцях військові свідомо глушать сигнали цієї системи, свідчить про їхню майбутню активність.

Дані про війну в Україні від HawkEye 360
Дані про війну в Україні. Джерело: HawkEye 360

HawkEye 360 відстежує конфлікт в Україні

4 березня оператор супутників HawkEye 360 ​​опублікував свої звіти по спостереженнях за територією України за останні чотири місяці. Вони свідчать про те, що у місцях, де накопичується військова техніка Росії, реєструються перешкоди в роботі GPS.

Перешкоди у роботі цієї супутникової навігаційної системи можуть виникати з природних причин. Однак у випадку російсько-української війни їх дуже багато й вони мають зосереджений характер. Фахівці HawkEye 360 ​​упевнені, що їх свідомо створює агресор.

Російська армія не використовує GPS, покладаючись натомість на старі карти та власну супутникову систему позиціонування «ГЛОНАСС». Активні перешкоди створюються від самого початку війни 24 лютого, і їхня інтенсивність постійно зростає.

Глобальне відстежування глушіння GPS

GPS — дійсно глобальна система навігації, що діє практично у кожній точці земної кулі. При цьому її звичний «цивільний» варіант — це урізана версія того, чим користуються військові західних країн. Тому у відстеженні того, де з цією системою виникають проблеми, зацікавлені всі, крім держав-вигнанців.

Саме цю задачу й розв’язують супутники HawkEye 360. Їхня мережа запрацювала лише восени минулого року. Але Україна впала в очі фахівцям одразу. Ще у листопаді 2021-го вони спостерігали потужні перешкоди у Луганській і Донецькій областях. А безпосередньо перед вторгненням російська армія намагалася глушити сигнал поблизу Чорнобильської АЕС.

На відміну від супутникових зображень, на яких дуже багато інформації, результати відстеження GPS-сигналів аналізувати нескладно. Тому супутники можуть отримувати дані про мільйони квадратних кілометрів території та оперативно попереджати держави про військову небезпеку.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада