Гравітаційні хвилі дозволили виявити неточності у моделях атмосфери

Науковці спробували знайти гравітаційні хвилі з майже інерційними частотами безпосередньо в атмосфері Землі. Однак вони зіткнулися з тим, що моделі газової оболонки нашої планети виявилися недостатньо точними.

Гравітаційні хвилі
Гравітаційні хвилі. Джерело: www.azoquantum.com

Гравітаційні хвилі в атмосфері Землі

Науковці продовжують шукати гравітаційні хвилі. І нещодавно революційний спосіб їхнього пошуку несподівано показав нестачу знань у зовсім іншій галузі. Дослідження, у якому це було виявлено, проводили фахівці з Дослідницької організації інформації та систем.

Їм спало на думку, що гравітаційна хвиля, наприклад, від злиття нейтронних зір, — це лише коливання простору, яке саме по собі невидиме, але проходить абсолютно крізь усі середовища, які існують на Землі, й за їхньою аномальною поведінкою можна судити про те, що крізь них щось таке дійсно пройшло.

Тож вчені подумали, що можна використати для цього навіть атмосферу Землі, де гравітаційні хвилі мають викликати аномальні турбулентності та зміни погоди. Для цього вони дослідили меридіональні вітри в Антарктиді. Робилося це як за допомогою датчиків на борту повітряної кулі, так і радару PANSY, який працює на одній з антарктичних станцій.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Недостатньо точні моделі

На перший погляд, дослідження було не дуже успішним. Адже гравітаційні хвилі з частотами, які близькі до інерційних, однозначно виявити не вдалося. Проте причина, чому дослідження, проведене з січня по лютий 2022 року, не досягло своєї мети, сама по собі була цікавою.

Атмосфера — вкрай нестабільна система, в ній весь час щось відбувається. Тому для того, аби виявити у ній гравітаційні хвилі, треба спочатку виключити з картини усі явища, спричинені земними або звичайними космічними подіями.

І ось саме ці моделі, які вважалися достатньо надійними, виявилися занадто неточними, щоб за відхиленням від них вирахувати гравітаційні хвилі. Тобто дослідження дозволило визначити їхню недосконалість.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів