Google розкрила секрет космічного логотипа Android 15

Логотип попередньої версії Android 15 виконаний у космічній тематиці. Спершу ніхто не міг зрозуміти, з чим було пов’язане таке рішення Google. Лише з виходом Developer Preview 2 у квітні був розкритий прихований мотив логотипа — інтеграція попередньої підтримки супутникового роумінгу.

Android 15
Логотип Android 15. Ілюстрація: Google

Віцепрезидент з розробки Дейв Берк розкрив запроваджені можливості, зазначаючи, що в новому релізі були додані елементи інтерфейсу для створення єдиної користувацької взаємодії із супутниковим зв’язком. Підтримка супутникового зв’язку додається як для власних, так і для сторонніх програм обміну повідомленнями.
На скріншоті помітна нова опція Android, яка пропонує користувачеві налаштувати «Автоматичне підключення через супутник», що дає змогу надсилати та отримувати повідомлення без мобільного зв’язку або Wi-Fi.

Android 15
Повідомлення в Android 15 про можливість підключення смартфона до супутника

Супутниковий зв’язок смартфонів з Android 15 для повідомлень, як у випадку з Emergency SOS від Apple і ранніми версіями майбутнього роумінгу Starlink від T-Mobile, так і для широкосмугового зв’язку планується в партнерстві з американським оператором AT&T та AST SpaceMobile. Ще минулого місяця Google повідомила про співпрацю з AST SpaceMobile для розвитку супутникового зв’язку.

Інші функції Android 15 не належать до космічних технологій, а є більш приземленими. Зокрема, Дейв Берк описує суттєві покращення у PDF-коді Android, що дозволить додаткам, які використовують цей фреймворк, надавати функції пошуку, виділення тексту та анотацій. Оновлення також включає системну підтримку сповіщень на зовнішніх екранах складаних телефонів Android.

Смартфони

Android 15 Developer Preview 2 також вносить налаштування NFC, які дають змогу NFC-сумісному програмному забезпеченню телефона реагувати на зчитувачі одразу, аби забезпечити безперешкодні платежі дотиком. Також додано захист конфіденційності, який дає змогу додаткам інформувати користувачів про активний екранний диктофон, а також AutomaticZenRules для налаштування функції «Не турбувати».

Розробники та користувачі можуть випробувати «космічне» оновлення на смартфонах серії Pixel 6, 7 або 8, а також на Pixel Fold і Pixel Tablet.

Раніше ми повідомляли про те, як американські військові зацікавилися прямим під’єднанням смартфонів до супутників.

За матеріалами pcmag.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine