У США готові прийняти правила прямого підключення смартфонів до супутників

14 березня в США можуть прийняти нормативний акт, що встановлює правила регулювання на ринку прямого підключення смартфонів до супутників. Найбільші оператори вже готові почати застосовувати ці технології.

Смартфони
У США готуються підключати смартфони до супутника. Джерело: Business Wire

Правила регулювання супутникового зв’язку

21 лютого голова Федеральної комісії зі зв’язку США Джессіка Розенворсел повідомила, що передала іншим членам організації для обговорення новий нормативний акт. Він стосується регулювання сфери супутникового інтернету для мобільних пристроїв.

Можливість організувати пряме підключення смартфона до супутників є гарячою темою вже достатньо давно. Супутникові компанії, що працюють у союзі з операторами мобільного зв’язку, продемонстрували цю технологію ще кілька місяців тому. Під’єднати свої смартфони до супутникового інтернету без проміжного пристрою у вигляді термінала — вже не фантастика. Принаймні у США.

Тепер усі чекають, коли ж приймуть правила щодо того, як увесь цей процес потрібно організовувати. Головним питанням є отримання «певного ліцензованого діапазону з гнучким використанням, наразі виділеного для наземних послуг». Простіше кажучи, інструкції мають встановити, як правильно купувати право використання певних частот на певній території.

Можливі проблеми

Судячи з заяв Розенворсел, акт може бути прийнятий 14 березня. Компанія SpaceX, партнером якої на Землі виступає T-Mobile й AST SpaceMobile, що працює разом з AT&T, вже готові подавати заявки та встановлювати обладнання, щойно стане офіційно відомо, як це робити. Однак поділити діапазони у США їм можуть завадити інші претенденти.

Наприклад, компанія Omnispace планує використовувати діапазон, що частково перекривається з тим, де планують працювати SpaceX разом із T-Mobile. І вони кажуть, що в цьому випадку у них виникатимуть перешкоди. Як це питання буде вирішуватися, поки незрозуміло.

Також наразі незрозуміло, чи зможе агенція проштовхнути вимогу до операторів відстежувати положення смартфонів і забезпечити виклик екстрених служб.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine