Гігантське зіткнення не позбавляло Землю води

Планетологи вивчили деякі зразки летючих речовин із Місяця. Вони свідчать, що гігантське зіткнення, яке призвело до утворення нашого супутника, не є причиною відсутності води на ньому.

Гігантське зіткнення
Гігантське зіткнення. Джерело: www.somagnews.com

Ізотопний аналіз летючих речовин

Вода —це речовина, що легко випаровується. На Землі її багато, а на Місяці — майже немає. Для пояснення цього явища зазвичай припускають, що на нашу планету воду занесли комети й метеорити. А потім відбулося гігантське зіткнення з протопланетою під назвою Тея. Земля втратила лише частину своєї води, а ось Місяцю, що утворився в результаті цього зіткнення, її взагалі не дісталося.

Але нещодавно опубліковане у Proceedings of the National Academy of Sciences дослідження показує дещо іншу картину. Вчених зацікавили три зразки місячного ґрунту, що сформувалися між 4,3 та 4,35 млрд років тому. У них було виміряно вміст двох ізотопів — рубідію-87 і стронцію-87. Перший із них значно більш летючий за другий. І те, що у місячних зразках їхня кількість співставна, свідчить про те, що гігантське зіткнення не призвело до повного випаровування таких речовин.

Де утворилася Земля

Нове дослідження свідчить, що летючих речовин і на Землі, й на Теї було мало ще до того, як вони зіштовхнулися. Це можна пояснити тим. що обидва ці тіла утворились у внутрішніх регіонах Сонячної системи. Тобто Земля з самого початку була ближче до Сонця.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 (180) 2020

До товару

Крім того, дослідження ізотопного складу летючих речовин Землі та Місяця говорить про те, що вони містилися на них у тому самому співвідношенні з часів утворення Сонячної Системи. Наша планета від самого початку була вологіша за Тею, хоча і утворилася недалеко від неї. Можливо, причиною цього була її більша маса, що дозволяла ефективніше утримувати воду.

В цілому теорія про те, що Земля і Тея утворилися в одному регіоні Сонячної системи, але змогли отримати при цьому різну кількість води, є достатньо незвичною для дослідників, і усі наслідки, що випливають із неї, ще потрібно осмислити. Наприклад, тепер можна зробити висновок, що гігантське зіткнення відбулося достатньо пізно, коли більшість планет уже сформувалися такими, якими вони є зараз.

За матеріалами: www.sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів