Фото дня: свіжий кратер на Місяці

Якщо поглянути на Місяць навіть у невеликий бінокль або підзорну трубу, можна побачити численні кратери, що покривають місячну поверхню. Вони утворилися внаслідок падінь астероїдів та комет. За деякими оцінками, на видимому боці нашого супутника знаходиться близько 300 тис. кратерів діаметром понад 1 км.

Планетологи вважають, що найбільші місячні кратери виникли під час т.зв. Пізнього важкого бомбардування — між 3,8 і 4,1 млрд років тому. Але після цього на Місяць продовжували падати різні тіла. Підтвердженням цього є світлина, зроблена апаратом LRO. На ній зображений безіменний кратер, розташований на краю Океану Бур.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2022 (188)

До товару

Молодий місячний кратер. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Ударна формація має діаметр 18 км. За геологічними мірками вона дуже молода – її вік становить менш як 100 млн років. На це вказує наявність чітко вираженої променевої системи, складний малюнок викинутих в результаті удару темних і світлих порід, а також мала кількість молодших кратерів, що покривають цю ділянку.

Зображений на знімку кратер знаходиться на межі між видимою та зворотною стороною Місяця. Наглядач, який піднявся на його вал, побачив би Землю поблизу східної частини горизонту. Хоч Місяць і повернений до нашої планети однією і тією ж півкулею, проте земний диск не знаходиться в одній і тій же точці місячного неба: через ефекти лібрації він робить повільні складні коливальні рухи. В результаті в місцевостях поблизу кордону видимої та невидимої сторони можна періодично спостерігати схід та захід Землі.

Знімок кратера було отримано апаратом LRO 3 листопада 2018 р. У момент знімання Сонце світило із заходу (кут падіння сонячних променів дорівнює 48°). Ширина зафіксованої на світлині ділянки становить 8,1 км.

За матеріалами: http://lroc.sese.asu.edu

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів