Представлене зображення було одержано вночі на вершині чилійської гори Серро-Паранал. У кадрі можна побачити три допоміжні юніти Дуже великого телескопа Європейської Південної обсерваторії (VLT ESO). У небі над ними добре помітні дві яскраві «хмари».
Насправді це компаньйони Чумацького Шляху – Велика і Мала Магелланові Хмари (ВМХ і ММХ), що являють собою пару карликових галактик. Перша віддалена від нас на відстань близько 170 тис., а друга — 200 тис. світлових років. Їх видно неозброєним оком на південному небі.
ВМО класифікується як галактика із єдиним спіральним рукавом. Її радіус становить 7 тис. світлових років, маса оцінюється в 10 млрд сонячних. Це четвертий за величиною об’єкт Місцевої групи (після Туманності Андромеди, Чумацького Шляху та Туманності Трикутника). ММХ приблизно вдвічі менше за свою сусідку, а її маса становить 7 млрд сонячних. Попри скромні в порівнянні з нашою Галактикою розміри, обидва її супутники характеризуються значно вищими темпами зореутворення.
Магелланові Хмари пов’язані «мостом», що складається з хмар водню і деякої кількості зір. Вивчивши їх, астрономи дійшли висновку, що частина зоряної популяції ВМХ була колись «викрадена» їм в свого менш потужного компаньйона. Згідно з теперішніми прогнозами, приблизно через 2,4 млрд років Чумацький Шлях поглине обидві карликові системи. Ще приблизно через 2 млрд років він зіткнеться з Туманністю Андромеди, після чого вони утворюють єдину гігантську еліптичну галактику.
За матеріалами: https://www.eso.org