Фото дня: надихаючись «Інтерстелларом»

Вершина чилійської гори Ла-Сілья є домом майже для двох десятків різних телескопів. Половина з них належить Європейській південній обсерваторії ESO. На її сайті часто можна зустріти дуже видовищні знімки Ла-Сілья та зоряне небо над нею. Але представлене зображення виділяється серед них.

Ніч на вершині гори Ла-Сілья. Джерело: P. Horálek/ESO

Знімок був зроблений фотоамбасадором ESO Петром Горалеком (Petr Horálek). Він був натхненний одним із постерів фільму Крістофера Нолана «Інтерстеллар». Горалек хотів передати почуття «міжзоряних моментів», які можна відчути на вершині Ла-Сілья в оточенні найскладніших телескопів на нашій планеті.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На знімку Горалека стрічка Чумацького Шляху виступає як своєрідний космічний мост, що з’єднує два телескопи. Ліворуч можна побачити 3,6-метровий рефлектор ESO. Праворуч — субміліметровий телескоп Швеції-ESO. Хоч він і припинив роботу у 2003 році, але його антена, як і раніше, знаходиться на вершині гори. У правому верхньому кутку кадру над стрічкою Чумацького Шляху помітні два вірні супутники нашої галактики — Велика та Мала Магелланові хмари. Яскрава червона пляма в центрі зображення – туманність Гама, а особливо яскрава цятка у нижньому лівому кутку — планета Юпітер.

За матеріалами http://eso.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів