Фото дня: «феєрверки» в небі над Ла-Сілья

Це прекрасне зображення, отримане фото-амбасадором Європейської Південної обсерваторії (ESO) Петром Горалеком (Petr Horálek), допомагає зрозуміти, чому сучасні телескопи зазвичай розміщують у віддалених, найчастіше пустельних і негостинних куточках світу. На знімку показано небо над обсерваторією Ла Сілья в Чилі. Вона розташована на висоті 2400 м над рівнем моря на вершині однойменної гори.

Небо над обсерваторією Ла-Сілья. Джерело: P. Horálek/ESO

Ла Сілья розташована в південній частині пустелі Атакама — одного з найбільш посушливих регіонів Землі. Протягом практично всього року небо над обсерваторією кришталево прозоре без будь-якої хмарності. Ще один важливий фактор, що вплинув на вибір цього місця астрономами — віддаленість від цивілізації: поруч із ним відсутні джерела світлового забруднення.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Знімок зазнав спеціальної цифрової обробки, щоб на нього помістилося якомога більше неба. Тому доріжки, що ведуть до 3,58-метрового телескопа NTT (зліва) і до 3,6-метрового телескопа (праворуч) мають спотворений вигляд. Смуга Чумацького Шляху схожа на дугу, що простягнулася від обрію до обрію.

У небі над Ла Сілья видно рожево-червоні утворення, що нагадують феєрверки. Це емісійні туманності — скупчення газу, що світиться під дією випромінювання прилеглих зір. Праворуч від смуги Чумацького Шляху можна побачити Магелланові Хмари — дві сусідні карликові галактики. Зліва над обрієм здіймається блідий стовп зодіакального світла, зумовленого розсіюванням сонячних променів на скупченнях пилових частинок поблизу площини екліптики. Ще одна «кольорова» область у центрі кадру (цього разу зеленувата) — світіння нічного неба. Це явище породжується різноманітними фізичними процесами у верхніх шарах земної атмосфери.

За матеріалами https://www.eso.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів