Фото: Чумацький Шлях підіймається над обсерваторією Ла-Сілья

NASA опублікувала дивовижне фото, на якому видно, як Чумацький Шлях підіймається над обсерваторією Ла-Сілья, розташованою у Чилі. На знімок потрапили велетенські телескопи на тлі темних та світлих газопилових хмар, які приховують від нас ядро Галактики.

Чумацький шлях над обсерваторією Ла-Сілья
Чумацький Шлях над обсерваторією Ла-Сілья. Джерело: apod.nasa.gov

Телескопи на тлі ядра Галактики

1 грудня NASA опублікувала дивовижне фото Чумацького Шляху, який сходить над обсерваторією Ла-Сілья. Вона є частиною Європейської південної обсерваторії та одним із найкращих на Землі місць для спостереження за зорями. Розташована вона у пустелі Атакама на великій висоті над рівнем моря.

Небо тут завжди дуже чисте і надзвичайно прозоре. Завдяки цьому тут розміщені 18 сучасних телескопів. Два з них потрапили на світлину. Ліворуч — Телескоп нових технологій Європейської південної обсерваторії, який став піонером у використанні адаптивної оптики для точного контролю форми великих дзеркал. Праворуч — 3,6-метровий телескоп ESO, де розташовані спектрографи HARPS і NIRPS. Вони призначені для полювання на екзопланети. А між двома астрономічними інструментами розташований не весь Чумацький Шлях, а та його частина, де заховався центр Галактики.

Центр Галактики

Центр Галактики знаходиться у напрямку сузір’я Стрільця. Якщо подивитися на звичну стрічку Чумацького Шляху, то саме в цьому місці можна побачити, що вона розірвана. Це — темні туманності, що ховають від нас надмасивну чорну діру та все, що її оточує.

Опублікована світлина насправді є комбінацією кількох знімків, зроблених ще у квітні цього року. На ній добре видно подробиці, які зазвичай розгледіти не вдається. Червоне світло посередині — туманність Лагуна, також відома як М8.

Праворуч від неї розташована Потрійна туманність, або ж М20. Її легко впізнати за блакитним світлом. Відстань до неї, за різними оцінками, складає від 2 до 8 тис. світлових років. Крім них, на фото видно численні зорі та скупчення.

За матеріалами apod.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine