«Фоллаут»: чого чекати від головного фантастичного серіалу квітня

Завтра на стрімінгу Amazon Prime Video відбудеться прем’єра «Фоллаута» — імовірно, головного фантастичного серіалу квітня 2024 року. Це є екранізація популярної серії відеоігор. Розповідаємо чому були присвячені ігри, хто є шоураннером серіалу, і чого варто від нього чекати.

Екранізація серії комп’ютерних ігор

«Фоллаут» — це екранізація популярної серії комп’ютерних ігор у жанрі Action/RPG, перша з яких була випущена 1997 року. Вона завоювала велику популярність і набула цілу низку продовжень і спін-оффів.

Сюжет «Фоллаута»

Дія оригінальних ігор розгорталася в далекому майбутньому в альтернативній реальності. У ній після закінчення Другої світової людство домоглося величезних успіхів у ядерній фізиці, але при цьому так і не винайшло транзистор. Як наслідок, у світі «Фоллаута» енергетична зброя і роботи є сусідами з ламповими комп’ютерами, а культура «застигла» на рубежі 1950-х років.

У 2077 році в цьому світі сталася глобальна ядерна війна, яка знищила більшу частину людства й перетворила територію США на Пустку. Залишки цивілізації знайшли порятунок у сховищах, бартер став основним видом торгівлі, а радіоактивне зараження та віруси призвели до того, що багато форм життя (зокрема й люди) мутували.
Серіал не є екранізацією якоїсь конкретної гри, але його дія розгортається в тому ж всесвіті, що й події ігрової серії. Сюжет «Фоллаута» ґрунтується на тому, що через 219 років після апокаліпсису головній героїні, на ім’я Люсі доводиться залишити притулок і вирушити в небезпечну подорож через те, що колись було Лос-Анджелесом.

Шоураннери «Фоллаута»

Шоураннерами «Фоллаута» є подружжя Ліза Джой і Джонатан Нолан. Джонатан — молодший брат знаменитого Крістофера Нолана, який цього року отримав дві премії Оскар за «Оппенгеймера» (за найкращий фільм і найкращу режисуру).
Фільмографія Джонатана Нолана включає роботу над сценаріями «Пам’ятай», «Темного лицаря» та «Інтерстеллар». Також він був шоураннером серіалів «У полі зору» та «Світ дикого заходу» (останнім він займався разом із Лізою Джой).

Актори «Фоллаута»

На відміну від шоураннерів, «Фоллаут» не може похвалитися якимись великими зірками. Головну героїню зіграла Елла Пернелл, яку можна було побачити в серіалі «Шершні» та фільмі «Армія мертвих». Її батька зіграв Кайл Маклахлен («Дюна», «Синій оксамит», «Твін Пікс»), а мисливця на голови, який мутував — Волтон Гоггінс («Мерзенна вісімка», «Людина мураха та Оса»).

Музику до «Фоллаута» написав композитор Рамін Джавіді. Він здобув всесвітню популярність завдяки саундтреку до «Гри престолів».

Дата прем’єри «Фоллаута»

Прем’єра «Фоллаута» відбудеться 11 квітня на стрімінгу Amazon Prime Video. Глядачам будуть одразу доступні всі вісім епізодів першого сезону.

Очікування від «Фоллаута»

«Фоллаута» не був попередньо показаний критикам, тому наразі у нас немає жодних ранніх рецензій про серіал. Не секрет, що до недавнього часу екранізації відеоігор часто не могли похвалитися особливою якістю. Але за останні роки ситуація помітно змінилася. Творці «Фоллаута» прямо кажуть, що одним із джерел натхнення став тогорічний «Одні з нас» — серіал-екранізація іншої відомої ігрової серії, яка отримала чудові оцінки як від глядачів, так і від критиків, встановивши нову планку.

На користь «Фоллаута» також свідчить те, що він є одним із найпріоритетніших і високобюджетних проєктів Amazon цього року. Тож принаймні, з технічного погляду, все має бути добре. Що ж стосується сюжету, то на прикладі різних сезонів «Світу дикого заходу» нескладно переконатися, що Ліза Джой і Джонатан Нолан можуть впоратися з цим завданням як на «відмінно», так і на «трієчку». Що у них вийшло цього разу, стане зрозуміло вже завтра.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ ustmagazine