Фобос і Сонце: Perseverance показав, який вигляд має затемнення на Марсі

Астроентузіаст Джейсон Мейджор опублікував відео, складене зі знімків, зроблених марсоходом Perseverance. Воно демонструє сонячне затемнення на Марсі.

На відміну від Землі, Марс має два супутники. Однак, вони набагато менші за Місяць. Діаметр Фобоса становить 22,5 км, а діаметр Деймоса — лише 12,4 км. Для порівняння, діаметр супутниці нашої планети становить 3470 км.

Водночас орбіти марсіанських супутників пролягають на значно меншій відстані від Марса, ніж орбіта Місяця від Землі. Особливо варто відзначити Фобос. Висота його орбіти становить 6600 км, тому він має досить великі видимі розміри на марсіанському небі. До цього варто додати, що видимий розмір Сонця на Марсі приблизно на 40% менший, ніж на земному небі.

Комбінація з усіх цих факторів і забезпечує можливість спостереження створюваних Фобосом сонячних затемнень на Марсі, що і демонструє відео. Воно складене з 57 знімків, зроблених камерою Mastcam-Z і триває 38 секунд, що відповідає реальній тривалості події.

Варто підкреслити, що оскільки видимі розміри Фобоса недостатні, щоб повністю закрити Сонце, на Марсі неможливі повні затемнення з появою світного ореолу (корони), який оточує Сонце. Що стосується Деймоса, то через набагато менші розміри на марсіанському небі, створювані ним затемнення мають вигляд проходження темної точки по сонячному диску. Тому їх зазвичай класифікують як транзити.

Раніше ми опублікували епічні кадри кільцеподібного сонячного затемнення, яке спостерігалося на Землі 2023 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine