Firefly почне приймання заявок на корисне навантаження для ракети Alpha

17 червня компанія Firefly Aerospace повідомила про початок приймання заявок на корисне навантаження, яке може бути встановлене на ракету Alpha під час її першого запуску. Носій виведе вантаж на 300-кілометрову полярну орбіту з нахилом 97°, причому абсолютно безкоштовно — Firefly не візьме грошей за пускові послуги.

Ракета Alpha може вивести апарат масою до 1000 кг на низьку навколоземну орбіту. У Firefly вже є основний замовник для першої місії, проте в ракеті залишиться місце для додаткового вантажу. Тому компанія вирішила надати всім охочим можливість безплатно запустити супутник для наукових або загальноосвітніх цілей.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Марс №1 2024 (190)

До товару

Причина, через яку Firefly не візьме грошей за додатковий вантаж, дуже проста. Дебютні запуски нових носіїв часто закінчуються аваріями. Тому зазвичай на їхньому борту розміщуються масогабаритні аналоги або порівняно недорогі демонстратори. У компанії усвідомлюють, що під час першого пуску з ракетою Alpha може трапитися якась позаштатна ситуація. Водночас в історії космонавтики вистачає й зворотних прикладів, коли вже під час першого польоту все проходило без будь-яких ускладнень.

Ініціатива Firefly чимось нагадує ставку в азартній грі. З одного боку, перший пуск Alpha може завершитися невдачею. З іншого боку — у разі успіху супутник буде виведено на орбіту абсолютно безплатно. Згідно з заявою компанії, приймання заявок триватиме до кінця червня.

Пропалення двигуна другого ступеня ракети Alpha. Джерело: Джерело: Firefly Aerospace

Наразі перший політ ракети Alpha запланований на грудень. Наприкінці червня інженери Firefly мають провести випробування двигуна її другого ступеня в конфігурації, близькій до польотної. За ним підуть нові пропалення двигунів першого ступеня та інтегровані тести носія.

За матеріалами https://arstechnica.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів