ESA затвердило новий план місії ExoMars

Цього року відразу три космічні місії вирушили до Червоної планети: Mars 2020, «Аль-Амаль» та «Тяньвень-1». Спочатку в цьому списку також був присутній апарат ExoMars. Але пандемія коронавірусу COVID-19 та невирішені проблеми з парашутами призвели до того, що ESA та «Роскосмос» вирішили відкласти його запуск.

Наступне балістичне вікно для польоту на Марс відкриється у 2022 році. Нещодавно керівництво місії погодило та затвердило новий план польоту для ExoMars. Згідно з ним, апарат повинен буде вирушити до Марса в проміжку між 20 вересня та 1 жовтня 2022 року.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 2021 (183)

До товару

За словами інженерів, вони розглядали й альтернативні траєкторії, що давали змогу запустити ExoMars у ширшому часовому проміжку. Однак при їх використанні могли виникнути проблеми забезпечення зв’язку з апаратом. Тому було прийнято рішення обрати більш надійну траєкторію із дванадцятиденним пусковим вікном.

Якщо все пройде добре, спускальний апарат ExoMars здійснить посадку 10 червня 2023 року на рівнині Оксія (Oxia Planum), розташованої в північній півкулі Червоної планети неподалік екватора. Він доставить на марсіанську поверхню стаціонарну платформу «Казачок» та ровер Rosalind Franklin. Основною метою місії стане пошук біомаркерів — хімічних сполук, які могли б свідчити про можливість існування життя на Марсі у минулому чи навіть нині.

Можливий вигляд платформи «Казачок» із марсоходом Rosalind Franklin на марсіанській поверхні. Джерело: НВО ім. Лавочкіна

Варто відзначити, що кілька модулів ExoMars нещодавно були відправлені до Франції. Протягом наступних кількох місяців вони пройдуть низку випробувань, включаючи теплові, вакуумні й акустичні. Інженери також повинні будуть провести висотні тести оновлених посадкових парашутів спуску апарата. Від їхньої ефективності залежатиме успіх усієї місії.

За матеріалами http://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів