ESA створило глобальну мозаїку Ганімеда

Наступного року ESA відправить до Юпітера апарат JUICE. Його основним завданням стане дослідження крижаних місяців газового гіганта. Особлива увага приділятиметься Ганімеду, який є найбільшим супутником планети в Сонячній системі та має власне магнітне поле. Передбачається, що наприкінці своєї місії JUICE вийде на постійну орбіту навколо нього.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Глобальна мозаїка поверхні Ганімеда. Джерело: NASA/DL

У межах підготовки плану польоту JUICE вчені з Німецького центру авіації та космонавтики створили нову глобальну мозаїку поверхні Ганімеда. Вона зібрана зі 118 знімків, зроблених зондами Voyager, і 88 зображень, отриманих апаратом Galileo. Повна версія зображення має розмір 1,7 млрд пікселів, її максимальна роздільна здатність сягає 359 м/піксель.

Мозаїка демонструє, що поверхня Ганімеда є сумішшю ділянок двох типів: дуже давніх сильно кратерованих темних областей і молодших світлих регіонів, покритих борознами, канавками та гребенями. Темні ділянки займають приблизно третину від усієї площі супутника й містять глини та органічні речовини.

На Ганімеді також є полярні шапки, що складаються з водяного інею. Імовірно, вони утворені молекулами води, вибитими з його поверхні під час бомбардування зарядженими частинками з магнітосфери Юпітера. Оскільки у Ганімеда є власне магнітне поле, такі частинки переважно досягають полярних регіонів супутника. Водяна пара, що утворюється під час такого процесу, потім осідає в найхолодніших місцях цих же областей.

За матеріалами https://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів