ESA провело нові випробування парашутів ExoMars

Наприкінці червня на шведському полігоні Кіруна були проведені нові висотні випробування парашутної системи місії ExoMars. Вона складається з двох основних парашутів (кожен зі своїм витяжним), перший із яких відкривається на надзвуковій швидкості, а другий — на дозвуковій.

Схема роботи парашутної системи ExoMars. Джерело: ESA/Роскосмос

Тести виглядали наступним чином. Модель посадкового апарата за допомогою стратостата піднімали на висоту 29 км. Після скидання відкривався витяжний парашут, а потім із тороїдальних мішків витягали один із головних парашутів.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 2021 (183)

До товару

Метою першого випробування була перевірка надійності 15-метрового надзвукового парашута, створеного компанією Airborne Systems. Він спрацював без будь-яких зауважень. Під час другого випробування фахівці перевірили покращений за результатами попередніх випробувань 35-метровий дозвуковий парашут і сумку виробництва компанії Arescosmo.

Відкритий купол надзвукового парашута ExoMars. Джерело: ESA

За словами представників ESA, результати другого тесту не можна назвати ідеальними. Після плавного витягання з мішка під час фінального відкриття сталося раптове відділення витяжного парашута. Швидше за все, це означає, що купол основного парашута піддався підвищеному тиску в певних частинах. В результаті тканина купола була розірвана, але пошкодження обмежилося кевларовим армуючим кільцем. Незважаючи на проблеми, парашут виконав свою функцію, зменшивши швидкість до необхідних значень, і посадка відбулася нормально.

Найближчим часом інженери проаналізують дані, зібрані під час випробувань, і, можливо, внесуть додаткові зміни в конструкцію парашутної системи ExoMars. Її наступні тести заплановані на осінь 2021 року, вони пройдуть на випробувальному майданчику в штаті Орегон.

На основі: https://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів