ESA перевірило 7 з 10 наукових інструментів місії JUICE

Фахівці ESA успішно перевірили працездатність 7 із 10 наукових інструментів космічного апарата JUICE. Про це повідомила група супроводу місії у відповідь на запит редакції The Universe Space Tech.

Апарат JUICE був запущений 14 квітня 2023 року. Метою його місії мають стати Європа, Каллісто та Ганімед — три найбільші крижані супутники Юпітера, під поверхнями яких ховаються величезні океани. JUICE повинен буде вивчити ці світи, що дасть змогу вченим провести базову оцінку їхньої потенційної життєздатності.

Наукові інструменти місії JUICE. Джерело: ESA

Незабаром після запуску ESA повідомило тривожну новину: JUICE не зумів розгорнути антену радара RIME. Оскільки саме за допомогою цього інструменту зонд мав сканувати надра юпітеріанських супутників, його відмова стала б великою втратою для місії. На щастя, надалі інженерам ESA вдалося розкрити антену.

Але RIME є не єдиним приладом на борту JUICE. Загалом зонд несе десять наукових інструментів. Наразі інженери ESA зайняті перевіркою їхньої працездатності та калібруванням. Так, нещодавно вони включили інфрачервоний спектрометр MAJIS. Його зображення допоможуть вченим вивчити будову хмарного покриву Юпітера та визначити хімічний склад поверхні його супутників. Перевірка показала, що MAJIS працює як належить. Також був опублікований тестовий знімок, зроблений камерою JANUS. На ньому можна побачити зорю η Лебедя.

У цілому ж, на цей час інженери вже переконалися в працездатності 7 з 10 наукових інструментів JUICE. Решта приладів перебувають у процесі перевірки. Про це група супроводу місії повідомила на своєму Twitter-акаунті у відповідь на відповідний запит з боку нашої редакції.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine