ESA опублікувало теплові карти європейських міст

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало серію знімків європейських міст, які демонструють їхню температуру у розпал недавньої теплової хвилі.

Рекордна спека

Червень 2022 року став одним із найспекотніших місяців за весь час спостережень. На значній частині території США, Азії та Європи середня температура приблизно на 10°C перевищувала кліматичну норму.

Теплова карта Європи, зроблена 18 червня 2022 року. Джерело: ESA

Подібні теплові хвилі є особливо небезпечними для жителів великих міст. Велика кількість поверхонь, які добре поглинають сонячне випромінювання (асфальтові дороги, будівлі) та відсутність рослинності призводить до того, що над ними утворюються т.зв. острови тепла. Як наслідок, у великих містах різниця температури між центральними районами та передмістями може становити 10 —15 °C.

Острови тепла у європейських містах

Для того, щоб краще розібратися в ефектах, створюваних островами тепла, ESA провело знімання низки європейських міст. Для цього був залучений, встановлений на борту МКС — ECOSTRESS. У кадр потрапили Париж, Прага та Мілан. Знімки були зроблені 18 червня невдовзі після полудня.

Зображення наочно демонструють, до яких високих температур можуть розігріватися міські будови — особливо великі споруди та ділянки з щільною забудовою. Також неважко помітити, яку важливу роль відіграють річки та парки, які фактично виступають як «оази» прохолоди.

За словами вчених, отримані під час цих спостережень дані, у майбутньому можуть бути використані при плануванні міської забудови та покращення інфраструктури.

Раніше ми розповідали, як на основі супутникових знімків NASA, вчені відстежили як змінилися річкові відкладення.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine