Епічний вхід в атмосферу ракети Electron потрапив на відео

Глава компанії Rocket Lab Пітер Бек опублікував відео, зроблене бортовою камерою першого ступеня ракети Electron. Воно демонструє момент його входу в атмосферу.

Опубліковане відео було записано 24 березня 2023 року. Того дня Electron виводила на орбіту пару супутників BlackSky. Її перший ступінь успішно відпрацював свою ділянку і відокремився від ракети на висоті приблизно 80 км. Далі він увійшов у земну атмосферу. У цей момент ступінь рухався на швидкості близько 2350 м/c.

Яскраві вогні, які можна побачити на відео — це не наслідки роботи його двигунів. Це плазма, що утворилася внаслідок входу в атмосферу, чия максимальна температура досягала 2400 °C. Встановлений на першому ступені Rocket Lab теплозахисний екран успішно впорався зі своїм завданням, захистивши ступінь від впливу високих температур.

Далі ступінь випустив парашут і приводнився в Тихому океані, після чого його витягли з води та доставили на завод Rocket Lab. За твердженням компанії, встановлені на ньому двигуни Rutherford (найцінніший компонент агрегату) перебувають у відмінному стані. Це робить цілком імовірною можливість відновлення ступеня і його повторного використання в новій місії.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine