Астрофотограф Ендрю Маккарті вкотре порадував шанувальників своєї творчості новим, вельми ефектним зображенням. Цього разу він зафіксував схід Полуничного Місяця.

Знімок був зроблений в ніч з 22 на 23 червня. Для знімкування Маккарті використовував дзеркальний фотоапарат і 1000-міліметровий телеоб’єктив. Саме зображення є композитним і складено з безлічі окремих знімків.

Полунична повня не пов’язана з кольором Місяця. Вона отримала свою назву завдяки опублікованому в 1930-ті роки альманаху Old Farmers Almanac. У ньому кожній повні була надана своя індивідуальна назва. За загальноприйнятою версією, вона походить від дикої полуниці, яка саме в цей період активно визріває в лісах Північної Америки. Водночас у вчених немає даних, що якісь із корінних американських народів дійсно називали так червневу повню.
Минула повня також була примітна тим, що під час неї в північній півкулі Місяць перебував рекордно низько над горизонтом. Це пов’язано з його близькістю до літнього сонцестояння, під час якого Сонце перебуває максимально високо над горизонтом, а Місяць — максимально низько.
Свою роль зіграли й особливості місячної орбіти. Вона нахилена на 5 градусів до площини екліптики — і саме в червні 2024 року Місяць перебував у своїй найнижчій точці. Наступного разу подібний «низький місяць» повториться через 19 років.
Раніше ми розповідали про те, як Ендрю Маккарті створив унікальний 368-мегапіксельний портрет сонячного затемнення.