Епічний схід Полуничного Місяця потрапив на фото

Астрофотограф Ендрю Маккарті вкотре порадував шанувальників своєї творчості новим, вельми ефектним зображенням. Цього разу він зафіксував схід Полуничного Місяця.

Полунична повня. Джерело: Andrew McCarthy

Знімок був зроблений в ніч з 22 на 23 червня. Для знімкування Маккарті використовував дзеркальний фотоапарат і 1000-міліметровий телеоб’єктив. Саме зображення є композитним і складено з безлічі окремих знімків.

Полунична повня не пов’язана з кольором Місяця. Вона отримала свою назву завдяки опублікованому в 1930-ті роки альманаху Old Farmers Almanac. У ньому кожній повні була надана своя індивідуальна назва. За загальноприйнятою версією, вона походить від дикої полуниці, яка саме в цей період активно визріває в лісах Північної Америки. Водночас у вчених немає даних, що якісь із корінних американських народів дійсно називали так червневу повню.

Минула повня також була примітна тим, що під час неї в північній півкулі Місяць перебував рекордно низько над горизонтом. Це пов’язано з його близькістю до літнього сонцестояння, під час якого Сонце перебуває максимально високо над горизонтом, а Місяць — максимально низько.

Свою роль зіграли й особливості місячної орбіти. Вона нахилена на 5 градусів до площини екліптики — і саме в червні 2024 року Місяць перебував у своїй найнижчій точці. Наступного разу подібний «низький місяць» повториться через 19 років.

Раніше ми розповідали про те, як Ендрю Маккарті створив унікальний 368-мегапіксельний портрет сонячного затемнення.

11 вересня в Арктиці спостерігалася мінімальна кількість льоду
Сильно пошкоджені колеса не заважають Curiosity відкривати незвідані скарби Марса
Компанія Radian Aerospace провела випробування свого космоплана
Вчені знову пропонують використати атомну бомбу для порятунку Землі
Товщина озонового шару над Арктикою досягла рекордного значення
Джети чорних дір спричиняють вибухи зірок
Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі
Самовбивча місія: ESA навмисно зруйнує супутник одразу після запуску
У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні
Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети