Астронавт NASA Метью Домінік поділився захопливим відео, зафільмованим через ілюмінатор космічного корабля Endeavour Crew Dragon компанії SpaceX, який наразі пристикований до Міжнародної космічної станції. В ілюмінаторі помітна барвиста гра червоних та зелених полярних сяйв.
Red and green aurora appear to dance in a timelapse as we flyby looking out Dragon Endeavour’s window with Dragon Freedom in view.
We shot a couple thousand images yesterday trying to get the settings, lighting, and framing just right across multiple orbital nights because the… pic.twitter.com/Y3IhlqTNrO
— Matthew Dominick (@dominickmatthew) October 8, 2024

За короткі 11 секунд відеоролик демонструє сліпучий вид заряджених частинок, що світяться пурпуровими та бірюзовими відтінками, коли вони входять в атмосферу Землі. Домінік поєднав кілька тисяч окремих зображень в одне коротке відео.
Під час фільмування з ілюмінатора Crew Dragon, внизу помітна інша капсула SpaceX, пристикована до іншого порту МКС, яка чекає повернення на Землю в найближчі кілька днів.
Метью Домінік вирушив на космічну станцію в березні в межах місії SpaceX Crew-8. Його зворотну подорож, яка спочатку була запланована на 13 жовтня, довелося відкласти через руйнівної сили ураган «Мілтон», який в середу дістався Флориди.
На щастя для нас, його пристрасть до фотографії дозволила нам побачити унікальні знімки краєвидів з його вікна. Оскільки Сонце входить у найактивнішу стадію свого 11-річного циклу, вчені очікують на появу неймовірно потужних сонячних бур, які можуть призвести до викиду величезної кількості плазми в наш бік.
Полярні сяйва — це результат зіткнення електрично заряджених частинок з магнітосферою Землі. При зіткненні з киснем вони випромінюють насичені відтінки червоного та зеленого, а при зіткненні з атмосферним азотом — синього та фіолетового. Лише минулого тижня потужний сонячний спалах X-рівня, другий за силою за рік, був достатньо потужним, щоб спричинити радіоактивне відключення.
Раніше ми повідомляли про те, як екіпаж Polaris Dawn зустрів дивовижний захід Сонця з рекордної висоти над Землею.
За матеріалами Digital Trends