Джефф Безос здійснив суборбітальний політ

Компанія Blue Origin здійснила успішний пілотований запуск багаторазової суборбітальної системи New Shepard. Політ пройшов чітко за планом. Двигун BE-3 розігнав ракету до максимальної швидкості 3590 км/год. Після відділення капсула екіпажу досягла висоти 107 км. Потім ракетний ступінь здійснив м’яку посадку за допомогою двигуна. Капсула приземлилася на парашутах. Загалом її політ тривав 10 хвилин 20 секунд.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Учасники першого пилотованого польоту New Shepard. Джерело: Blue Origin

На борту корабля перебувало четверо осіб: засновник компанії та найбагатша людина планети Джефф Безос, його брат Марк, 82-річна льотчиця Воллі Фанк і 18-річний студент Олівер Демен. Оскільки капсула екіпажу подолала лінію Кармана, прийняту за умовну межу між земною атмосферою та космічним простором, результатом польоту стала поява наймолодшої та найстарішої людини, які побували в космосі.

Нагадаємо: на початку 1960-х Воллі Фанк була серед учасниць групи Mercury 13. Так називався неофіційний загін жінок-пілотів, які бажали стати астронавтками й успішно пройшли відбір за всіма стандартами космічної програми того часу. Але ніхто з них так і не полетів у космос. Щодо Демена, то його політ був оплачений батьком, який посів друге місце в онлайн-аукціоні, де розігрувався квиток на перший пілотований рейс New Shepard (в останній момент його переможець відмовився від участі в місії).

До кінця нинішнього року Blue Origin збирається здійснити ще два пілотованих запуски New Shepard. Варто зазначити, що компанія досі не повідомила вартість квитків на рейс і кількість людей, які їх придбали. Що стосується їхніх основних конкурентів із Virgin Galactic, то, за словами її представників, компанія вже продала 640 квитків вартістю 250 тисяч доларів кожен.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів