Другий запуск приватної японської ракети KAIROS знову завершився аварією

Першій приватній японській ракеті KAIROS знову не вдалося досягти космосу. Вона втратила керування і потім була знищена системою аварійного припинення польоту.

Пуск ракети KAIROS. Джерело: The Yomiuri Shimbun

Ракету KAIROS розробила заснована 2018 року компанія Space One. Вона стала першим в історії Японії приватним носієм, створеним без підтримки аерокосмічного агентства JAXA.

KAIROS призначена для виведення невеликих вантажів на навколоземну орбіту. Її довжина становить 18 метрів, діаметр — 1,35 метра, маса (з урахуванням палива) — 23 тонни. Вона складається з трьох твердопаливних і одного рідинного ступеня. KAIROS може вивести до 250 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту і до 150 кг на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Дебютний політ KAIROS відбувся в березні 2024 року. Тоді ракета була підірвана автоматикою всього через кілька секунд після початку польоту через те, що її швидкість і тяга двигуна виявилися меншими від закладених параметрів.

Другий запуск KAIROS кілька разів переносився. У підсумку він відбувся 18 грудня. Ракета відірвалася від стартового майданчика і почала набирати висоту. Як показують зроблені свідками відеозаписи, приблизно на 95-й секунді польоту, незадовго до відокремлення першого ступеня, KAIROS втратила керування і почала обертатися. Після цього з міркувань безпеки ракета була підірвана автоматикою.


Наразі невідомо, що призвело до другої аварії KAIROS. На борту загиблої ракети перебувало п’ять невеликих супутників, наданих різними японськими стартапами, а також космічним агентством Тайваню.

За матеріалами Reuters

Новини інших медіа
Як метелик на полум’я: комета C/2024 G3 (ATLAS) в гарячих обіймах Сонця
Астрономи досліджують струмені чорних дір за допомогою Телескопа горизонту подій
Танення криги в Антарктиці може викликати посилення вулканічної активності
Туристам пропонують квитки на сонячне затемнення 2027 року в Єгипті
Запуск ракети New Glenn скасували з технічних причин
Hubble зазнімкував джети новонароджених зір в туманності Оріона
Небезпечний маневр: супутники SpaDeX зблизились до трьох метрів на висоті 475 км
На апараті Blue Ghost буде прилад для вивчення надр Місяця
Супутники Starlink «провалилися» на орбіті для зменшення яскравості
Пряма трансляція дебютного польоту ракети New Glenn