Перша приватна японська ракета вибухнула під час пуску (фото)

Дебютний політ першої приватної японської ракети KAIROS завершився аварією. Вона вибухнула всього через кілька секунд після запуску.

Пуск приватної японської ракети KAIROS. Джерело: Kyodo

Ракета KAIROS була розроблена компанією Space One. Вона є першим в історії Японії приватним носієм, створеним без підтримки аерокосмічного агентства JAXA.

KAIROS призначена для виведення невеликих вантажів на навколоземну орбіту. Її довжина становить 18 метрів, діаметр — 1,35 метра, маса (з урахуванням палива) — 23 тонни. Вона складається з трьох твердопаливних і одного рідинного ступеня. KAIROS може вивести до 250 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту та до 150 кг на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Вибух приватної японської ракети KAIROS. Джерело: Kyodo

Перша спроба відправити KAIROS у космос відбулася 9 березня. Тоді передстартовий відлік довелося перервати через появу в закритій зоні корабля. Друга спроба відбулася 13 березня. Вона виявилася невдалою для Space One. Ракета відірвалася від стартового майданчика космодрому Кії, але всього через п’ять секунд після цього вибухнула. Її фрагменти впали на землю поруч зі стартовим майданчиком. На щастя, під час вибуху ніхто не постраждав, а сам космодром, судячи з усього, не зазнав пошкоджень.

Вибух приватної японської ракети KAIROS. Джерело: Kyodo

Після аварії Space One повідомила, що після пуску сталася активація системи припинення польоту. Причина її спрацьовування поки невідома. На борту загиблої ракети перебував експериментальний супутник, що призначався для японських військових.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine